10 ciekawostek o Yorkach

york

Do najbardziej popularnych zwierząt domowych, zdecydowanie można zaliczyć psy. Te zwierzęta są doskonałymi towarzyszami dla człowieka, nic więc dziwnego, że ludzie tak je kochają. Jest mnóstwo ras psów, każda z tych ras ma swoje zalety. Do najpopularniejszych ras psów, zdecydowanie jednak można zaliczyć psy Yorki.

1. Yorki to malutkie pieski o wielkim sercu. Ich wygląd jest przeuroczy, każdy kto je spotka, zachwyca się ich wyglądem.

2. Pieski te wyrastają mają maksymalną wagę 3 kg, jednak wiele zależy od odmiany gatunku.

3. Zwyczajem tych małych piesków, jest zwijanie się w słodką kulkę w czasie snu, przez to wyglądają jak mały kłębuszek futra.

4. Yorki mogą mieć krótkie włosy albo długie aż do ziemi, zawsze mają one jedwabisty połysk. W obu przypadkach trzeba je stale pielęgnować i dbać o ich higienę.

5. Tak małe pieski są cennym łupem dla dużych drapieżnych ptaków, dlatego nigdy nie wolno ich zostawiać bez nadzoru na dworze.

6. Pieski te mają charakter salonowy, ale dzięki przyjaznemu charakterowi nadają się na towarzyszy zabaw dla dzieci i przyjaciół dla starszych ludzi.

7. Mają one naturę łowców, dosyć szybko biegają i chętnie gonią małą zwierzynę. Kiedyś były wykorzystywane do wyłapywania szczurów i myszy z kopalni.

8. Psy te są bardzo odważne i zadziorne, nie boją się większych psów ani innych zwierząt. W tak małym ciele mieści się ogromny hart ducha, są to psy przebojowe i dynamiczne, nie lubiące się nudzić.

9. Yorki bardzo dużo szczekają, może być to nieco kłopotliwe, dlatego trzeba je pod tym względem dobrze wytresować. Uwielbiają bawić się zabawkami, które wydają jakieś dźwięki.

10. Psy rasy York, są bardzo towarzyskie, dlatego też nie lubią same zostawać w domu. Stąd też ich charakter torebkowy, bo ich właściciele chętnie je ze sobą wszędzie zabierają, nie tylko w podróż na wakacje, ale też do znajomych, rodziny a nawet na zakupy.

4.7/5 - (ilość ocen: 19)

Anita Nowak

Moje imię to Anita, mam 27 lat. Pasjonuje mnie podróżowanie i staram się, aby piękno otaczającego nas świata było widoczne w przestrzeni internetowej. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia i słowa czasami nie są w stanie dokładnie ukazać rzeczywistości danego miejsca. Urodziłam się w okolicach Warszawy, studiowałam w Gdańsku, a obecnie mieszkam w Sopocie.