5 Najciekawszych Miejsc nad Polskim Morzem

wydmy

Nasze polskie morze Bałtyckie jest morzem śródlądowym, do którego dostęp mają takie kraje, jak: Polska, Niemcy, Dania, Szwecja, Finlandia, Rosja, Estonia, Łotwa oraz Litwa. Polskie morze oferuje wiele interesujących miejsc dla turystów, które warto zobaczyć.

1. Łeba jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w północnej części Polski. Szeroka, piaszczysta plaża przyciąga uwagę wielu odwiedzających, jak też mieszkańców. Poranną porą można zaobserwować na plaży wiele osób, które wybrały się tam w poszukiwaniu bursztynów. Będąc w tym rejonie warto skorzystać również z możliwości, jakie oferuje nam Słowiński Park Narodowy. Ruchome wydmy, cudowne widoki oraz krajobrazy zachęcają do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym miejscu przy obcowaniu z naturą.

2. Hel jest kolejnym miejscem, które warto zobaczyć przybywając w te tereny Polski. W tym miejscu zobaczymy niesamowitą, długą plażę, miejsce do windsurfingu, czy przyjazne człowiekowi foki, które często wylegują się nad brzegiem morza. Idąc na spacer po tym bajecznym mieście zobaczymy wiele rybackich chatek z wcześniejszych wieków oraz kościół gotycki św. Pawła i Piotra.

3. Mielno jest miastem znanym ze swojego,,nocnego” trybu życia. To właśnie tutaj przybywa wielu młodych ludzi w poszukiwaniu doznań związanych z wieloma atrakcjami, które oferuje to miejsce. Czyste morze oraz plaże, idealny mikroklimat, jezioro Jamno sprawiają, że każdy turysta przybywa tutaj zazwyczaj w celach wypoczynkowych oraz krajoznawczych.

4. Dębki są miejscem, które przyciąga wiele osób preferujących plaże topless. Osoby, które preferują nagość, całkowitą naturę, kąpiele bez ograniczenia z powodu stroju kąpielowego, przybywają tutaj w celach relaksacyjnych. Plaża ta znajduje się przy ujściu rzeki Piaśnicy i sprawia, że to miejsce uważane jest za wyjątkowe.

5. Ostatnim miejscem, o którym warto wspomnieć jest Kołobrzeg. Miejsce to jest idealne dla osób, które marzą o chwili regeneracji oraz chwili dla nich samych, w celu odzyskania równowagi życiowej. Kołobrzeg znany jest ze swoich źródeł solankowych oraz kopalni borowiny. Nadmorski klimat pełen jodu, czyste plaże, solanki sprawiają, że miejsce to pozwana się zregenerować i odpocząć.

4.2/5 - (ilość ocen: 5)

Anita Nowak

Moje imię to Anita, mam 27 lat. Pasjonuje mnie podróżowanie i staram się, aby piękno otaczającego nas świata było widoczne w przestrzeni internetowej. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia i słowa czasami nie są w stanie dokładnie ukazać rzeczywistości danego miejsca. Urodziłam się w okolicach Warszawy, studiowałam w Gdańsku, a obecnie mieszkam w Sopocie.