5 Najciekawszych Miejsc w Poznaniu

miasto Poznań

Poznań jest miastem położonym w zachodniej Polsce, nad rzeką Wartą. Miejsce to nie znajduje się na liście miejsc do zobaczenia każdego turysty, jednak przyciąga uwagę wielu z nich. Do najciekawszych miejsc Poznania możemy zaliczyć:

1. Stary rynek jest zdecydowanie najbardziej obleganym miejscem w tym mieście. To właśnie tutaj o konkretnych godzinach, na ratuszy każdy z nas może ujrzeć dwa koziołki, które są symbolem tego miasta. Koziołki zwiastują godzinę przez dwunastrokrotne stykanie się swoimi rogami. Stary rynek pozwala na zapoznanie się z tutejszą architekturą oraz niesamowitym klimatem, który jest tworzony w Poznaniu. Jeśli planujemy przyjechać do Poznania w celach odpoczynku, stary rynek będzie idealnym miejscem do tego, ponieważ istnieje tam mnóstwo restauracji i lokali, które oferują swoje usługi.

2. Termy Maltańskie są atrakcją dla każdej osoby uwielbiającej parki wodne. Przybywając do Poznania całą rodziną warto odwiedzić to miejsce, ponieważ gwarantuje ono rozrywkę zapewnioną na cały dzień. Znajdują się tutaj liczne zjeżdżalnie, baseny, jacuzzi oraz sauny, a korzystanie z nich zawsze powiązane jest z niesamowitymi doznaniami.

3. Centrum Kultury Zamek w Poznaniu jest kolejnym miejscem, które jest warte zobaczenia. Ze względu na indywidualny charakter tej placówki spowodowany wieloma sztukami, teatrami, filmami czy muzyką, przybywa tutaj znacząca ilość turystów. Centrum to mieści się we wcześniejszej siedzibie Wilhelma II, który był cesarzem Niemiec, więc przykuwa uwagę również swoją historią.

4. Stary Browar to idealne miejsce dla osób, które fascynują się oryginalnymi ozdobami oraz wykończeniami budynków. Obecnie we wnętrzu znajduje się centrum handlowe, jednak miejsce to jest inspiracją wielu artystów. Posadzka w formie szachownicy czy cegła wykończona szkłem to elementy godne podziwu.

5. Bazylika archikatedralna świętych apostołów Piotra i Pawła jest jednym z najstarszych kościołów występujących w Polsce. Pochowani zostali tutaj władcy Polski, jak przykładowo: książę Mieszko I, król Bolesław Chrobry, Mieszko II czy Kazimierz Odnowiciel. Co więcej, możliwe jest, że to właśnie tutaj odbył się chrzest Polski. Miejsce to przyciąga turystów swoją historią, ale również architekturą.

3.9/5 - (ilość ocen: 8)

Marlena Glik

Lubię podróżować i odkrywać nowe miejsca i kultury. Przez ostatnie lata odwiedziłam wiele różnych krajów, od Azji po Europę. Zwiedziłam Tajlandię, Japonię, Chiny, Wietnam, Singapur, Stany Zjednoczone, Kanadę, Hiszpanię, Francję i wiele innych miejsc. Oprócz zwiedzania, lubię poznawać ludzi z różnych krajów i ich kultur. To była dla mnie niesamowita przygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *