10 pomysłów na rodzinną wycieczkę do Trójmiasta

Miasto Gdańsk - Starówka

Trójmiasto to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych na wypoczynek regionów w Polsce. Nie bez powodu – oprócz pięknych plaż, gdzie chętnie spędzamy letni czas, można tam przebierać w atrakcjach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

1. Wciel się w rolę tajnego agenta w Gdańsku

W serwisie Airbnb można wyszukiwać oprócz noclegów także atrakcje. Jedną z nich jest zorganizowana gra miejska na terenie Starego Miasta w Gdańsku, gdzie podczas wykonywania wyznaczonych zadań, można nacieszyć oczy najpopularniejszymi zabytkami. Całość trwa ok 90 minut i jest dobrą opcją na wspólne spędzenie czasu zarówno z młodszymi dziećmi jak  i nastolatkami.

2. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum pełne wiedzy, rekwizytów oraz ciekawostek przygotowanych w interesujący sposób – o czym najlepiej świadczą opinie odwiedzających (4,7 / 5) oraz fakt, ze większość turystów spędza tam od 3 godzin i więcej. Miejsce warte odwiedzenia nie tylko przez miłośników historii. Jedna z wystaw jest przygotowana z myślą o dzieciach poniżej 12 roku życia. Przedstawia ona rekonstrukcję mieszkania oraz sali lekcyjnej z okresu wojny.

3. Gdański Ogród Zoologiczny

Zoo to zawsze dobry wybór, który sprawia wiele frajdy, zwłaszcza młodszym dzieciom. Zwłaszcza, że na terenie parku znajduje się park linowy co może stanowić dodatkową atrakcję. Zoo można zwiedzać za pomocą elektrycznego busika, który regularnie przemierza alejki.

4. Akwarium Gdyńskie MIR

Akwarium to również ogród zoologiczny, skupiający się na życiu wodnym. Od niedawna można w nim podziwiać też dom krokodyla, gdzie mieszka najmniejszy gatunek krokodyla na świecie.

5. Muzeum Figur Woskowych w Sopocie

To dobry pomysł na zajęcie czasu podczas deszczowego dnia. Oprócz znanych postaci z filmów czy polityki, można poznać osoby które wpisały się na listę rekordów Guinessa.

6.Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Kto powiedział, że w czasie wakacji lub ferii nie można się uczyć? A już zwłaszcza, jeśli można poznawać naukę przez eksperymenty. W Gdyni można zrozumieć czym tak naprawdę jest dźwięk
a nawet zobaczyć jak gromadzi się energia powstająca w elektrowniach.

7. Centrum Hewelianum w Gdańsku

Miejsce na zabawę dla całej rodziny i zagłębienie tajników nauki. W przygotowanych interaktywnych stanowiskach można przenieść się na inny kontynent a także zobaczyć zawiłe matematyczne łamigłówki w praktyce (na przykład to, jak wygląda milard!).

8. Galeria Starych Zabawek w Gdańsku

Jak często rodzice wzdychają ciężko na widok zabawek, jakie obecnie mają ich dzieci? W Trójmieście można przenieść się na chwilę w przeszłość, powspominać i pokazać pociechom czym dawniej bawiły się dzieci.

9. Rejs statkiem

Spędzając czas nad polskim morzem, żal nie skorzystać z możliwości wybrania się do portu i krótkiej wycieczki po gdańskiej zatoce. Można podziwiać panoramę miast z zupełnie innej perspektywy.

10. Klif w Orłowie

Szukając zapierającego dech w piersiach punktu widokowego, nie można zapomnieć o tym klifie! Warto wybrać się w tym kierunku, również dlatego, że działanie morza wpływa na niego niszczycielsko i nie wiadomo jak długo będziemy mogli się nim jeszcze cieszyć.

Oceń post