5 najlepszych atrakcji w Władysławowie

port

Władysławowo to nadbałtycki kurort, na północnym krańcu Polski. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na polskim wybrzeżu. Można tutaj liczyć na wiele atrakcji. Plaża jest szeroka, bezpieczna i czysta, a żółty piasek nie jest zanieczyszczony.

1. Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii

Mieści się przy ulicy Morskiej, w drewnianej willi należącej niegdyś do generała Hallera. Do najcenniejszych pamiątek, które można zobaczyć w Centrum, należą osobiste rzeczy generała Hallera przekazane przez jego synową. Znajdują się tu również wystawy poświęcone Augustynowi Neclowi – pisarzowi oraz Leonowi Gollowi – rzeźbiarzowi. Drugim obiektem w kompleksie, udostępnionym zwiedzającym, jest „Adiutantówka”, dawny domek letniskowy adiutanta gen. Hallera Jana Dworzańskiego, w którym mieści się Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

2. Dom Rybaka

Znajdujący się przy ulicy gen. Hallera budynek pierwotnie pełnił funkcję hotelu dla rybaków. Obecnie mieści się w nim Urząd Miasta oraz kilka innych instytucji. Posiada wieżę widokową, z której można podziwiać zarówno panoramę miasta, jak również morze wraz z przylądkiem Rozewie i Mierzeją Helską. Na III piętrze wieży znajduje się Prywatne Muzeum Motyli obejmujące kolekcję ok. 6000 okazów.

3. Aleja Gwiazd Sportu

Deptak usytuowany w pobliżu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” upamiętniający sylwetki wybitnych postaci sportu. Pierwsza edycja miała miejsce w 2000r. i wówczas odsłonięto gwiazdy 13 sportowców, m.in. Feliksa Stamma, Ireny Szewińskiej czy Kazimierza Górskiego. Do tej pory odbyło się 20 edycji a podziwiać można gwiazdy ponad 100 osób, w tym również trenerów, dziennikarzy sportowych i himalaistów.

4. Ocean Park

Doskonała zabawa dla dzieci i rodziców. W miejscu tym można odbyć wirtualną podróż po dnie oceanu, obejrzeć 50 modeli ssaków i ryb w skali 1:1 czy też poznać historię rybactwa w wiosce rybackiej. Do atrakcji należą również imitacja wieloryba tryskającego wodą, malowniczy sztuczny wodospad, nauka jazdy na segwayu oraz tor modeli zdalnie sterowanych RC.

5. Rezerwat przyrody Słone Łąki

Położony we wschodniej części Władysławowa rezerwat obejmuje ochroną słonorośla z terenu zalewowego Zatoki Puckiej takie jak jarnik solniskowy , centuria nadbrzeżna czy babka nadmorska. Obszar ten stanowi również doskonały punkt dla obserwacji ptaków wodnych, takich jak mewy łyski, łabędzie nieme, kaczki, kszyki czy gęsi.

4.7/5 - (ilość ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.