10 Najlepszych Atrakcji w Sopocie

łódki

Sopot to znany i popularny wśród turystów nadmorski kurort, który może się pochwalić nie tylko czystymi plażami ale również ciekawymi miejscami, które warto zobaczyć. Jest to miasto ciągle rozwijające się i zaskakujące. Czyste, zadbane plaże, liczne zabytki i miejsca gdzie można znaleźć spokój to tylko część atrakcji jakie tu czekają. Na liście miejsc wartych zwiedzenia należy wpisać kilka pozycji:

1. Sopockie molo

Jest najdłuższą w Europie drewnianą promenadą . Jego długość ponad 511 metrów naprawdę robi wrażenie. To tutaj kierują swoje pierwsze kroki turyści i wycieczkowicze.

2. Opera leśna

Znana chyba wszystkim z licznych festiwali i koncertów. Na jej deskach występowało i wciąż występuje wielu znanych artystów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Przy odrobinie szczęścia można trafić na koncert.

3. Baseny solankowe

Kilka basenów solankowych ulokowanych w mieście oferuje lecznicze kąpiele i inhalacje. W parku można spróbować słonych wód, które działają korzystnie na układ pokarmowy.

4. Grodzisko

Ulokowany na obrzeżach Sopotu skansen archeologiczny, który jest najstarszym miejscem w mieście.

5. Zoo w Gdańsku

Na 123 hektarach zgromadzono zwierzęta ze wszystkich kontynentów na świecie. Ponad 1000 zwierzaków w jednym miejscu. Nie można tego ominąć.

6. Akwarium Morskie w Gdyni

Wyjątkowe miejsce ze zbiorem wielu gatunków ryb, gadów i płazów.

7. Krzywy Domek w Sopocie

Wyjątkowy budynek o niespotykanym kształcie. Trzeba przyznać, że fantazja architekta była naprawdę duża.

8. Latarnia Morska

39- metrowa wieża nawigacyjna, ułatwiająca statkom zawijanie do portu. Na jej szczyt prowadzą kręte schody ale warto je pokonać, gdyż widok z góry wynagrodzi trud wspinaczki.

9. Monte Cassino

To historyczne miejsce, dzisiaj stanowi słynny deptak, pełen sklepików, restauracji i kafejek.

10. Przystań rybacka

Tutaj można zobaczyć rybackie kutry, zjeść świeżą rybę i poznać ciężką pracę rybaków.
Wszystkie nadbałtyckie miasta mają wiele uroku a miękki, złocisty piasek, szum fal i krzyk mew zawsze przyciągał i przyciąga w te strony turystów. Na Wybrzeżu każdy znajdzie coś dla siebie.

4.5/5 - (ilość ocen: 4)

Anita Nowak

Moje imię to Anita, mam 27 lat. Pasjonuje mnie podróżowanie i staram się, aby piękno otaczającego nas świata było widoczne w przestrzeni internetowej. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia i słowa czasami nie są w stanie dokładnie ukazać rzeczywistości danego miejsca. Urodziłam się w okolicach Warszawy, studiowałam w Gdańsku, a obecnie mieszkam w Sopocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *