Najlepsze aplikacje sportowe – bieganie, jazda na rowerze

but

Każdego dnia przeglądamy smartfony w poszukiwaniu informacji, interakcji i w celu zabicia czasu.

Okazuje się, że urządzenie, które posiada niemal każdy, może zrewolucjonizować naszą aktywność fizyczną na dobre. Przedstawiamy aplikacje, które przydadzą Ci się podczas biegania i jazdy na rowerze.

Mogą okazać się naprawdę pomocne zarówno dla zapalonych sportowców, jak i dla amatorów stawiających w danej dyscyplinie pierwsze kroki. Dowiedz się jak zmienić jakość ćwiczeń i poznaj najlepsze aplikacje sportowe do ćwiczeń na telefon.

Aplikacje sportowe do biegania

W tej kategorii najpopularniejsze jest Endomondo, dzięki któremu możesz łatwiej nawiązać kontakt ze swoimi znajomymi. Podczas treningu możesz w prosty sposób śledzić trasę na mapie oraz korzystać z trenera audio.

Wszyscy lubiący rywalizacje mogą skorzystać z porównania wyników ze znajomymi. Za pomocą aplikacji możesz także udostępniać przebieg swojej trasy. Jeśli chcesz ustalać nowe cele aplikacja Zeopoxa Bieganie będzie dla Ciebie odpowiednia.

Dzięki niej ustalisz liczbę kalorii do spalenia, ilość kilometrów do przebycia oraz czas trwania treningu. Jeśli zależy Ci na module diety wybierz MapMyRide.

Program ma takie wskaźniki jak inne aplikacje, z tym, że rejestruje ilość zjedzonych posiłków, spalonych kalorii, bilans energetyczny. Apka dostępna w wersji angielskojęzycznej, jednak nawet klarowne przedstawienie informacji powinno być jasne nawet dla osób ze słabym angielskim.

Większość z programów zawiera takie funkcje jak mapowanie trasy, statystyki, pomiar międzyczasów, powiadomienia głosowe, cele treningowe, porównanie ze znajomymi. Wybór najlepszej opcji na trening biegania pozostawiam Tobie.

Aplikacje sportowe do jazdy na rowerze

Ilość programów na smartfon do jazdy na rowerze jest ogromna. Również tutaj często wybierane jest Endomondo, które rejestruje aktywność, motywuje do wysiłku i pokazuje najważniejsze dla rowerzystów parametry.

Śledzenie trasy jest ważne jeśli się zgubimy i nie znamy terenu. To pomoc przy długich wypadach za miasto. Ciekawą aplikacją sportową do jazdy na rowerze jest także Strava, która jest zbliżona do Endomondo, z tym, że ma większy zakres funkcji.

Do naprawy roweru przyda Ci się Bike Repair lub First Aid for Cyclist. Do badania aury na zewnątrz użyj Meteo ICM. Gear Speed Calculator to narzędzie do porównanie przełożeń ze względu na bieg.

4.6/5 - (ilość ocen: 12)

Anita Nowak

Moje imię to Anita, mam 27 lat. Pasjonuje mnie podróżowanie i staram się, aby piękno otaczającego nas świata było widoczne w przestrzeni internetowej. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia i słowa czasami nie są w stanie dokładnie ukazać rzeczywistości danego miejsca. Urodziłam się w okolicach Warszawy, studiowałam w Gdańsku, a obecnie mieszkam w Sopocie.