5 Najciekawszych Miejsc w Bieszczadach

Bieszczady

Bieszczady to połączone ze sobą dwa pasma górskie znajdujące się w Karpatach. Osoby zazwyczaj przybywają w te regiony Polski w celach wypoczynkowych oraz regeneracyjnych. Uważa się, że w tym miejscu można być w harmonii z sobą samym oraz naturą, a człowiek jest w stanie odpocząć od ciągłego zgiełku i hałasu zatłoczonych miast oraz ciągłej presji czasu spowodowanej pracą. Bieszczady posiadają wiele cudownych miejsc, które warto zobaczyć.

1. Połonina Caryńska oraz Wetlińska to miejsca warte zobaczenia. Większość interesujących zdjęć wykonanych jest właśnie w tych miejscach. Te idealne górskie łąki zachęcają do pieszych wędrówek oraz obcowania z naturą, a sam krajobraz powoduje szybsze bicie serca.

2. Tarnica uważana jest za najwyższy szczyt w tym paśmie górskim oraz wynosi 1346 m.n.p.m. Miejsce to powinno być odwiedzone przez każdego turystę kochającego góry. Na szczyt można dostać się za pomocą dwóch przeznaczonych do tego celu szlaków- czerwonego i niebieskiego. Planując podróż na ten szczyt warto zaplanować cały dzień, ponieważ zmierzając do celu napotkamy po drodze wiele interesujących miejsc, jak Ustrzyki Górne. Co więcej, na szczycie Tarnicy znajduje się krzyż, który został tam postawiony na znak odwiedzin Karola Wojtyły.

3. Kolejnym interesującym miejscem jest najwyżej położone schronisko w Bieszczadach, które nazwano,,Chatką Puchatka”. Schronisko znajduje się na wysokości 1228 m.n.p.m. Warto wybrać się tam, w celach odpoczynku, zakupu herbaty czy kawy po ciężkim wysiłku fizycznym oraz spożycia własnego posiłku.

4. Browar Ursa Maior jest miejscem, które przyciąga wielu piwoszy. W miejscu tym produkowane są piwa regionalne, które ze względu na oryginalny smak są chętnie kupowane. Wybierając się na wycieczkę w to miejsce możliwe jest oprowadzenie po tym miejscu przez przewodnika oraz spróbowanie prawdziwego, regionalnego napoju alkoholowego.

5. Ostatnim miejscem, o którym wspomnę jest Jezioro Solińskie. Jezioro to znane jest ze swojej czystej wody, która zachęca do kąpieli wszystkich przybywających nad wodę. Istnieje możliwość pływania kajakiem, wypożyczenia skutera wodnego czy motorówki. Przybywając z dziećmi warto wybrać się na spacer, na deptak, na którym znajdują się liczne sklepiki z pamiątkami z tego obszaru.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.