5 Porad – Jak Taniej Podróżować

lotnisko

Podróżowanie to niezwykle przyjemne zajęcie. Jeszcze bardziej przyjemnie jest kiedy podróżowanie jest tanie.

Nawet najbogatsi tego świata są zadowoleni kiedy uda im się coś tanio kupić czy zorganizować.

Podróżowanie ze skromnym budżetem jest ulubioną formą rozrywki wielu osób.

Dla zainteresowanych kilka propozycji jak tanio podróżować.

1. Przeglądanie ofert zniżkowych biur podróży

Najprostsza forma zaoszczędzenia na podróży dla bardzo wygodnych i leniwych osób to sprawdzanie ofert biur podróży.

Podstawą marketingu turystycznego preferowanego przez touroperatorów jest przedsprzedaż zorganizowanych form wypoczynku rozpoczynana na wiele miesięcy przed datą realizacji. Można wyszukać sporo atrakcyjnych ofert.

Jeszcze inną równie korzystną formą jest polowanie na tak zwaną ostatnią chwilę i wyszukiwanie ofert wrzucanych do sieci dosłownie na kilka dni czy niekiedy kilka godzin przed rozpoczęciem eskapady.

2. Wyszukiwanie tanich połączeń lotniczych

Dobrym sposobem jest korzystanie z wyszukiwarek lotów. Wystarczy zalogować się w wybranej wyszukiwarce wejść na jej stronę i wybrać opcję z konkretnym miejscem podróży lub zaznaczyć wszędzie. Następnym krokiem jest podanie daty planowanego lotu i wyszukiwarka sama wskaże różne rozwiązania.

W podanych ofertach można wybrać dodatkowo opcję najtańsza, najszybsza, najlepsza. Mając dostęp do takich informacji łatwo w bardzo prosty sposób zorganizować sobie wypad kilkudniowy, nawet w najdalsze zakątki świata, dopasowany do własnych finansów.

Wybierając dalekie trasy warto sprawdzić i wybrać opcję najszybszą, żeby nie okazało się, że większość czasu spędzi się w samolocie lub na lotnisku.
To jest opcja dla osób kreatywnych lubiących tanie i bardzo efektowne podróże.

3. Dobry plan to podstawa

Organizując samodzielne podróże, warto je choć trochę zaplanować, aby w razie czego mieć plan zapasowy, awaryjny. Pójście na pełen żywioł ma swój urok, to dobre rozwiązanie dla osób znających języki i mających jako takie doświadczenie w podróżach zagranicznych.

Pewne jest jedno, samodzielne podróżowanie w sensie organizacyjnym, może być zdecydowanie tańsze od zorganizowanej formy. Ten sposób podróżowania jest dobrym rozwiązaniem dla osób lubiących wyzwania i otwartych na niespodzianki, które niewątpliwie napotkają na swej drodze.

4. Podróżowanie w grupie

Dobrym sposobem na spore oszczędności jest podróżowanie w kila osób. Można dzięki temu w wielu przypadkach negocjować ceny, korzystać ze zniżek dla tak zwanych grup zorganizowanych.

W przypadku korzystania z usług przewodnika, zwłaszcza w podróżach ekstremalnych czy surwiwalowych, koszty można rozłożyć na kilka osób. Podróżowanie na tak zwanym własnym wyżywieniu, pewne zakupy wyjdą taniej jak rozłoży się je na kilka osób. Jeśli ktoś lubi samotne wyprawy niech nie psuje sobie przyjemności i na siłę dla oszczędności nie ładuje się w grupę kilkuosobową.

5. Połączenie wyjazdu służbowego z wypoczynkowym

W wielu przypadkach podróżowanie po świecie wpisane jest w pracę, którą się wykonuje. Osoby w takiej sytuacji mają ułatwione zadanie i od czasu do czasu mogą połączyć pracę z kilkudniowym odpoczynkiem.
Jeśli prowadzi się własną firmę przy odrobinie inwencji można znaleźć kontrahenta zagranicznego z np. egzotycznego kraju i wybrać się do niego na negocjacje.

A negocjacje mogą się przeciągać na długie dni. W takiej sytuacji jeśli odpowiednio się udokumentuje wyjazd, można go wprowadzić w koszty działalności firmy.

Otwartość umysłu i odrobina inwencji wykazana przez osoby szukające tanich form podróżowania, może przynieść oprócz oszczędności niesamowicie dużo frajdy. Jest jeden warunek do spełnienia szukając tanich form podróżowania. Tym warunkiem jest dbałość o to, aby zbytnie oszczędzanie nie przysłoniło uroków samego podróżowania.

4.4/5 - (ilość ocen: 9)

Anita Nowak

Moje imię to Anita, mam 27 lat. Pasjonuje mnie podróżowanie i staram się, aby piękno otaczającego nas świata było widoczne w przestrzeni internetowej. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia i słowa czasami nie są w stanie dokładnie ukazać rzeczywistości danego miejsca. Urodziłam się w okolicach Warszawy, studiowałam w Gdańsku, a obecnie mieszkam w Sopocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *