Jak podróżować tanio z całą rodziną?

ojciec wraz z dziećmi

Na urlop warto się udać z całą rodziną. Każdy będzie się dobrze bawił na wycieczce za miasto, jeśli tylko taka podróż zostanie porządnie zorganizowana.

Z pewnością niejeden boi się kosztów takiej podróży z rodziną ale jeśli podróż się dobrze zaplanuje, wtedy koszty te można mocno zredukować. Wystarczy wybrać odpowiedni transport i odpowiednią formę noclegów.

Najtańsza opcja transportowa

Istnieje przekonanie, że najtańszą opcją transportową jest pociąg. Wyjazd na urlop pociągiem pozwala mocno ograniczyć koszty. Co więcej ma też wiele zalet. Pociągiem podróżuje się bardzo przyjemnie.

Można w czasie podróży spacerować, rozmawiać z rodziną a nawet spać, zwłaszcza jeśli wynajmie się wagon sypialniany. Podróżowanie pociągiem jest więc ekonomiczne, tanie i bardzo wygodne a dla dzieci jest to wielka przygoda.

Kolejną opcją na tani transport jest podróżowanie autokarem. Za przejazd autokarem nie płaci się dużo a można w ten sposób dosyć wygodnie podróżować. Autokary zatrzymują się na wielu przystankach, robią częste postojowe. To także jest bardzo wygodne i praktyczne.

Noclegi za parę groszy

Ważną kwestią na urlopie stanowią też noclegi. Można się zdecydować na różne formy noclegowania ale jeśli zależy nam na tanich kwaterach, to powinniśmy się rozeznać w temacie agroturystyki. Kwatery agroturystyczne są najtańszą opcją noclegową, do tego dzieci bardzo lubią takie miejsca bo mogą na żywo zobaczyć wiejskie zwierzęta i skosztować pysznej domowej kuchni.

Kolejną opcją na tani nocleg jest pole namiotowe. Zakup namiotu kosztuje nie wiele a wynajęcie miejsca noclegowego też kosztuje parę groszy. Na polu namiotowym są wyznaczone miejsca na namioty, paleniska na ogniska a także łaźnie z których każdy może skorzystać. Jeśli więc wybieramy się na urlop latem, to tym bardziej warto z takiej opcji skorzystać.

Jest wiele form taniego podróżowania ale na pewno najtańszą i najbardziej komfortową opcją jest wynajęcie sobie kampera podróżnego. W ten sposób ma się i tani transport i tanie miejsce do spania w podróży.

4.2/5 - (ilość ocen: 5)

Anita Nowak

Moje imię to Anita, mam 27 lat. Pasjonuje mnie podróżowanie i staram się, aby piękno otaczającego nas świata było widoczne w przestrzeni internetowej. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia i słowa czasami nie są w stanie dokładnie ukazać rzeczywistości danego miejsca. Urodziłam się w okolicach Warszawy, studiowałam w Gdańsku, a obecnie mieszkam w Sopocie.