Porady – jak podróżować, porady i ciekawostki

wycieczka

Wypad w góry 15 km od domu, a może długo oczekiwana Dominikana? Nie ważne gdzie się wybierasz, ważne jak się zapatrujesz na wyjazd i jak przeżyjesz ten szczególny czas.

Nauczeni doświadczeniem dzielimy się wiedzą na temat podróży, tak, aby każdy mógł uniknąć naszych błędów. Przedstawiamy najlepsze porady, ciekawostki i triki które znajdziecie również na podroztrwa.pl

1. Odważ się i nie czekaj

Zarówno oferty Last Minut jak i podróże zorganizowane we własnym zakresie wymagają decyzyjności. Jeśli od jakiegoś czasu marzysz o pobycie w jakimś miejscu, nie rezygnuj z planu. Nie czekaj na oszałamiającą ofertę, bo taka może się nigdy nie przytrafić.

Po prostu odłóż pieniądze, dokonaj rezerwacje na lot i nocleg i spakuj walizki. Zbyt wnikliwa analiza może wszystko zepsuć. Po prostu działaj.

2. Zadbaj o rozrywkę

Darmowe Wi-Fi to dzisiaj coraz powszechniejszy standard. Wobec tego nie wahaj się poza smartfonem zabrać ze sobą tabletu.

Nie ma nic nudniejszego niż przedłużająca się podróż. W samolocie, autobusie i pociągu dobrze sprawdzają się także zagadki logiczne takie jak kostka Rubika, krzyżówki, czy sudoku.

Warto oddać się ulubionej muzyce lub lekturze (stos książek możesz zastąpić czytnikiem Kindle) i nie spoglądać co chwilę na zegarek. To jak szybko minie Ci podróż, zależy tylko od Ciebie.

3. Przed wyjściem z domu popatrz dwa razy

Z pewnością nic nie zostało włączone bez potrzeby. Żelazko zostało wyłączone, tak samo jak gaz i woda. Ale czy aby na pewno? No właśnie.

Najlepiej sprawdzić wszystko i wyruszyć w podróż bez niepotrzebnego strachu, który może uczynić całą podróż mniej przyjemną. Rytuał rozglądania się za sobą to dobra praktyka i radzimy ją każdemu, kto opuszcza dom i rusza w trasę.

4. Zapamiętaj kilka słów w lokalnym języku

Każdy czułby się miło, gdyby w Warszawie zobaczył turystę z dalekiego zakątka świata mówiącego „dzień dobry, jak się masz”.

To samo tyczy się innych nacji. Każdy przywita Cię z sympatią, jeśli będziesz starał się zgłębić język na podstawowym poziomie. Nie obawiaj się popełniać błędów. Samo staranie to wyraz szacunku dla tubylców. Uwierz mi, będą za to wdzięczni.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *