Porady – jak podróżować, porady i ciekawostki

wycieczka

Wypad w góry 15 km od domu, a może długo oczekiwana Dominikana? Nie ważne gdzie się wybierasz, ważne jak się zapatrujesz na wyjazd i jak przeżyjesz ten szczególny czas.

Nauczeni doświadczeniem dzielimy się wiedzą na temat podróży, tak, aby każdy mógł uniknąć naszych błędów. Przedstawiamy najlepsze porady, ciekawostki i triki które znajdziecie również na podroztrwa.pl

1. Odważ się i nie czekaj

Zarówno oferty Last Minut jak i podróże zorganizowane we własnym zakresie wymagają decyzyjności. Jeśli od jakiegoś czasu marzysz o pobycie w jakimś miejscu, nie rezygnuj z planu. Nie czekaj na oszałamiającą ofertę, bo taka może się nigdy nie przytrafić.

Po prostu odłóż pieniądze, dokonaj rezerwacje na lot i nocleg i spakuj walizki. Zbyt wnikliwa analiza może wszystko zepsuć. Po prostu działaj.

2. Zadbaj o rozrywkę

Darmowe Wi-Fi to dzisiaj coraz powszechniejszy standard. Wobec tego nie wahaj się poza smartfonem zabrać ze sobą tabletu.

Nie ma nic nudniejszego niż przedłużająca się podróż. W samolocie, autobusie i pociągu dobrze sprawdzają się także zagadki logiczne takie jak kostka Rubika, krzyżówki, czy sudoku.

Warto oddać się ulubionej muzyce lub lekturze (stos książek możesz zastąpić czytnikiem Kindle) i nie spoglądać co chwilę na zegarek. To jak szybko minie Ci podróż, zależy tylko od Ciebie.

3. Przed wyjściem z domu popatrz dwa razy

Z pewnością nic nie zostało włączone bez potrzeby. Żelazko zostało wyłączone, tak samo jak gaz i woda. Ale czy aby na pewno? No właśnie.

Najlepiej sprawdzić wszystko i wyruszyć w podróż bez niepotrzebnego strachu, który może uczynić całą podróż mniej przyjemną. Rytuał rozglądania się za sobą to dobra praktyka i radzimy ją każdemu, kto opuszcza dom i rusza w trasę.

4. Zapamiętaj kilka słów w lokalnym języku

Każdy czułby się miło, gdyby w Warszawie zobaczył turystę z dalekiego zakątka świata mówiącego „dzień dobry, jak się masz”.

To samo tyczy się innych nacji. Każdy przywita Cię z sympatią, jeśli będziesz starał się zgłębić język na podstawowym poziomie. Nie obawiaj się popełniać błędów. Samo staranie to wyraz szacunku dla tubylców. Uwierz mi, będą za to wdzięczni.

4.7/5 - (ilość ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.