Gdzie się wybrać w zimę 2023?

śnieg

Nie łatwo jest wybrać miejsce na ferie w Polsce. Spośród wielu kurortów zimowego wypoczynku tylko nieliczne są w stanie zaspokoić wymagania najbardziej zagorzałych fanów białego szaleństwa. Zobacz, gdzie najlepiej wyjechać w podróż, żeby wyjazd zapadł w pamięci na długi czas. Poznaj pięć naszych propozycji, które wiążą się ze świetną zabawą i relaksem w czasie zimy.

1. Krynica-Zdrój

Miejscowość ta uchodzi za perłę polskich uzdrowisk i jedno z najlepszych miejsc na wypoczynek. Znajdziesz tutaj kuracje wodami mineralnymi, piękną architekturę, ciekawe muzea i malowniczy pejzaż otoczony zewsząd górami. Jaworzyna Krynicka może poszczycić się najdłuższą w Polsce oświetloną trasą w Polsce, co z pewnością przypadnie do gustu narciarzom. Na szczyty prowadzi kolej gondolowa, a nartostrady mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających narciarzy. Ośrodki SPA i hotele są na wysokim poziomie i gwarantują udany wypoczynek.

2. Białka Tatrzańska

To właśnie stąd widok na Tatry robi największe wrażenie na turystach. Piękna panorama gór to nie jedyny walor tego regionu. Tamtejsze termy wyglądają imponująco, poprzez ciekawe atrakcje wizualne. Amatorzy jazdy na nartach i snowboardzie znajdą tu wiele stoków, ze świetnie przygotowanymi trasami. Kotelnica, Bania i Kaniówka to zintegrowane ośrodki działające w symbiozie. Na stokach uświadczymy wielu kolejek krzesełkowych, które prowadzą na długie trasy zjazdowe i piękne szczyty gór. Białka słynie z miejsca, które jest przyjazne rodzinie, tak więc to idealne miejsce na wdrożenie w jazdę na nartach najmłodszych podopiecznych.

3. Szczyrk

Jeśli chodzi o tą miejscowość, jest ona przeznaczona przede wszystkim dla najbardziej doświadczonych narciarzy z wysokimi umiejętnościami. Łączna długość tras liczy więcej niż 40 km. Co ważne, istnieje tutaj wspólny karnet na wszystkie wyciągi. Szczyrkowy Ośrodek Narciarski został przejęty przez Tatry Mountain News, co wróży modernizacje infrastuktury i jeszcze lepsze wrażenia z jazdy w przyszłości. Co istotne niedaleko Szczyrku leży Bielsko Biała, gdzie można spędzić miło czas, gdy pogoda na zewnątrz nie będzie zbyt łaskawa. Znajdują się tam kina i wiele miejsc rekreacji dla całej rodziny.

4. Zakopane

Tego miejsca nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To miejsce to turystyczna kolebka zimowej Polski. Znajdziemy tutaj wiele stoków, aquaparków, ciekawych restauracji i rozmaitych atrakcji. Przechadzka po Krupówkach to punkt obowiązkowy każdej wyprawy do Zakopanego. To miejsce może poszczycić się najdłuższą nartostradą liczącą 9,7 km. Zaplanowanie czasu wolnego nie będzie stanowić problemu. Poza bogatą ofertą dla narciarzy i snowboardzistów, znajdziemy tutaj wiele muzeów, zakopiańskie termy, czy Teatru im. Witkacego. Z całą pewnością na nudę w Zakopanem się nie narzeka.

5. Karpacz

Brak tu rozwiniętej bazy wyciągów, choć na Białym Jarze można się znakomicie bawić. Pod tym względem Karpacz ustępuje jednak miejsca rywalom. Jego głównym atutem jest jednak ilość znakomitych punktów widokowych oraz Śnieżka, będąca punktem obowiązkowym wyprawy w to miejsce. Górę można zdobyć nawet w zimie przy odrobinie odwagi i sprzęcie lub zwyczajnie wjechać na szczyt kolejką krzesełkową. Całe miasto jest nastawione na turystów i ciekawe. Na uwagę zasługuje tu świątynia Wang, która została wykonana w całości z drewna (bez ani jednego gwoździa). Poza tym funkcjonuje tu bardzo wiele muzeów, parków wodnych i całoroczny tor saneczkowy.

4.1/5 - (ilość ocen: 12)

Anita Nowak

Moje imię to Anita, mam 27 lat. Pasjonuje mnie podróżowanie i staram się, aby piękno otaczającego nas świata było widoczne w przestrzeni internetowej. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia i słowa czasami nie są w stanie dokładnie ukazać rzeczywistości danego miejsca. Urodziłam się w okolicach Warszawy, studiowałam w Gdańsku, a obecnie mieszkam w Sopocie.