10 Najlepszych Atrakcji w Gdańsku i okolicach

Motława

Gdańsk to wyjątkowe ponad 1000- letnie miasto. Można powiedzieć ,że jedno z najbardziej fascynujących miast nie tylko w Polsce ale i w całej Europie. Duży wpływ na to ma bardzo korzystne położenie i warunki. Zwłaszcza Wisła i morze, które w dawnych czasach tworzyły naturalne warunki do obrony kraju a teraz stanowią dogodną arterię wodną. Co roku do Gdańska przyjeżdżają tysiące turystów nie tylko z Polski ale i z zagranicy. To miasto wciąż zachwyca i zaskakuje. Nie sposób wymienić wszystkich ciekawych miejsc w Gdańsku i w jego okolicach ale kilka z nich zasługuje na wyjątkową uwagę:

1. Stare Miasto

Jego wyjątkowość polega na tym, że nie ma w nim rynku. Jest to rzadkość wśród znanych miast. Zastępuje go Długi Targ oraz nabrzeże Motławy.

2. Stocznia Gdańska

Ciągnące się na wiele metrów betonowe nabrzeża z potężnymi stalowymi konstrukcjami. To miejsce na zawsze pozostanie historią Solidarności.

3. Żuraw

Przypomina o dawnej świetności miasta. Ten okazały dźwig portowy używany był do przeładunku towarów. Obecnie mieści się w nim Narodowe Muzeum Morskie.

4. Katedra oliwska

Przepiękne koncerty wygrywane na oliwskich organach pozostają w pamięci na długie lata

5. Westerplatte

Miejsce zadumy i wyciszenia. Można je zwiedzać o każdej godzinie gdyż teren nie jest zamykany .

6. Bałtyckie plaże

Miejsce letniego wypoczynku. Piękne plaże z czystym piaskiem z uroczymi zacisznymi zatoczkami

7. Jantar

Raj dla poszukiwaczy bursztynu

8. Sopot

Obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty przybywającego nad polskie morze.

9. Gdynia

Kolejne miasto Trójmiasta, pełne zabytków i ciekawych miejsc.

10. Hel z Mierzeją Helską

Trochę oddalone od Gdańska ale bardzo ciekawe miejsce z fokarium, z latarnią morską i z Muzeum Obrony Wybrzeża
To zaledwie 10 propozycji na poznanie chociaż części polskiego Trójmiasta. Warto dodać ,że przez te tereny przebiega Europejski Szlak Gotyku Ceglanego. Stąd też przepiękna i fascynująca architektura. Spacery urokliwymi uliczkami zabytkowych miast można poznać historię, która tutaj jest wciąż żywa.

4.4/5 - (ilość ocen: 9)

Anita Nowak

Moje imię to Anita, mam 27 lat. Pasjonuje mnie podróżowanie i staram się, aby piękno otaczającego nas świata było widoczne w przestrzeni internetowej. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia i słowa czasami nie są w stanie dokładnie ukazać rzeczywistości danego miejsca. Urodziłam się w okolicach Warszawy, studiowałam w Gdańsku, a obecnie mieszkam w Sopocie.