Co warto zobaczyć w Sopocie z dziećmi

molo

Sopot i jego okolice tworzą nie tylko malownicze krajobrazy, ale także niezliczone atrakcje. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, niezależnie od wieku. Oto najciekawsze atrakcje w Sopocie dla dzieci.

1. Monte Cassino, jest to ulica bohaterów Monte Cassino, na której znajdują się niezliczone restauracje, sklepy i kawiarnie, a także inne atrakcje. Ulica dotrzeć można na najdłuższe w Europie molo, a także plaże. Mijać będziemy tam zabytkowe kamieniczki, dodające uroku całej ulicy. W tym miejscu zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. Często spotyka się tam również ulicznych animatorów. Jest tam również multikino.

2. Krzywy domek stanowi wizytówkę miasta Sopot. Jest to niezwykle ciekawe miejsce pod względem architektonicznym. Zdecydowanie warto je odwiedzić. W okolicy znajduje się sporo kawiarenek i restauracji. Co ciekawe, w budynku znajduje się także ściana sławnych podpisów,  nazywana „ścianą sławy”. Każdy odwiedzający może się na niej podpisać.

3. Molo w Sopocie, będące najdłuższym molo na świecie. Jego część spacerowa rozciąga się aż na pięćset jedenaście metrów. Znajduje się on blisko centrum. Jest to idealne miejsce na spacer, mamy stamtąd niesamowite widoki.

4. Plaża w Sopocie, stanowiącą serce całego miasta. Na plaży znajdziemy przede wszystkim mnóstwo piasku oraz muszelki. Idealne miejsce do odpoczynku, na którym zażyć można mnóstwo promieni słonecznych i morskiej kąpieli. Do tego na plaży znajdziemy oczywiście szatnie, toalety oraz miejsca w których można coś zjeść.

5. Plac zabaw w parku Sopot Dolny jest to bardzo duża miejscówka, w której bawić mogą się zarówno mniejsze jak i większe pociechy. Z obiektu jest bardzo blisko do morza. Można tam miło spędzić czas z całą rodziną.

6. Jazda rowerem wzdłuż morza rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych prowadzi turystów w kierunku Gdyni Orłowa lub też Gdańska Brzeźna. Polecana nie tylko dla aktywnych fizycznie.

7. Aquapark Sopot jest idealnym miejscem do spędzania czasu dla osób w każdym wieku. We wnętrz znajduje się wiele różnego rodzaju zjeżdżalni na różnych poziomie. Działa tam także dzika rzeka oraz wanny z hydromasażem. Największą atrakcją jest zjeżdżalnia pontonowa oraz zjeżdżalnia z efektami multimedialnymi.

8. Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie, jest obiektem w którym znajdziemy wiele przedmiotów używanych w starożytności. Jest to muzeum znajdujące się na wolnym powietrzu. Ukazane są tam także średniowieczne rekonstrukcje. Odbywają się tutaj również pokazy walk na miecze i topory, a także strzelanie z łuków i tańce celtyckie.

9. Muzeum figur woskowych, to ciekawe miejsce w których figury wyglądają realistycznie, niemalże jak żywe osoby. Znajdują się tam posągi takich sław jak Cristiano Ronaldo, Angelina Jolie, Brad Pitt i tym podobne. Oprócz tego znajdziemy tam bohaterów kreskówek oraz artystów muzycznych. Miejsce godne polecenia.

10. Latarnia morska to miejsce z którego podziwiać można niesamowite widoki na trójmiasto. Plusem jest to, że schody na nią są bardzo wygodne, przystosowane również dla dzieci. Jej wysokość wynosi trzydzieści metrów.

11. Zwierzaki Nad Potokiem to fantastyczne mini zoo, znajdujące się we wsi Żukczyn niedaleko Sopotu. Tutaj dzieci mogą poznać z bliska, nakarmić i pogłaskać różne rodzaje zwierząt. Istnieje również możliwość organizowania imprez okolicznościowych. Są tutaj zwierzęta takie jak: alpaki, lamy, konie, kucyki, emu, ptaki, strusie, kozy, świnki morskie, owce, egzotyczne papugi, pawie itp.

4.5/5 - (ilość ocen: 4)

Anita Nowak

Moje imię to Anita, mam 27 lat. Pasjonuje mnie podróżowanie i staram się, aby piękno otaczającego nas świata było widoczne w przestrzeni internetowej. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia i słowa czasami nie są w stanie dokładnie ukazać rzeczywistości danego miejsca. Urodziłam się w okolicach Warszawy, studiowałam w Gdańsku, a obecnie mieszkam w Sopocie.