Co warto umieścić w pokoju dla podróżnika

mapa świata

Niemal każdy z nas lubi podróże. Jednak są wśród nas osoby, które są prawdziwymi pasjonatami i jeśli nie podróżują to myślą o wyprawach, które chcą odbyć lub właśnie je planują. Takie osoby, szczególnie teraz w czasie mocnego ograniczenia branży turystyczno-podróżniczej z całą pewnością zasługują na pokój podróżnika, który swoim wystrojem wnętrza powinien nawiązywać do tematyki podróżniczej i wprowadzać nas w odpowiedni nastrój. Co warto umieścić w pokoju dla podróżnika?

1. Akcesoria podróż

Może zabrzmi to banalnie, ale nic tak skutecznie nie wprowadza nastroju i nie nastraja nas do myślenia o podróżach jak mapy, globusy i plany miast. Warto zadbać o ich obecność w naszym pokoju. Mogą pojawić się one w formie powieszonych na ścianach planów ulubionych miast albo ustawionego obok fotela dużego stylowego globusa. Ciekawym rozwiązaniem jest także, powieszona na ścianie mapa świata, na której będziemy zaznaczać państwa, które udało się nam już odwiedzić.

2. Pamiątki z podróży

Niezależnie czy jesteśmy początkującym podróżnikiem czy też mamy za sobą setki wypraw, na pewno posiadamy cenne dla nad pod względem sentymentalnym przedmioty przywiezione z podróży. Jeśli tak, to warto umieścić je w naszym pokoju podróżnika. Jeśli nie mamy takich przedmiotów możemy oczywiście postawić na stylowe gadżety w odpowiednim stylu, które skompletujemy na aukcjach internetowych, a dopiero następnie przy okazji kolejnych podróży będziemy poszerzać naszą kolekcję o własne pamiątki.

3. Przewodniki

Duże znaczenie może mieć również to co znajdzie się na półce z książkami w naszym pokoju. Przewodniki i książki o tematyce podróżniczej dopełnią wnętrze.

4. Zdjęcia z podróży

Powieszone na ścianie lub chociaż ustawione na biurku zdjęcia z podróży to także dobry pomysł dla takiego wnętrza.

5. Walizki

Chcesz zawsze czuć się jakbyś właśnie wrócił lub wyruszał w nową podróż. Postaw walizkę na widoku. Możesz postawić na stylowe, stare walizki, ale różnie dobrze może być to współczesna walizka, widoczna gdzieś w kącie pokoju.

4.5/5 - (ilość ocen: 12)

Marlena Glik

Lubię podróżować i odkrywać nowe miejsca i kultury. Przez ostatnie lata odwiedziłam wiele różnych krajów, od Azji po Europę. Zwiedziłam Tajlandię, Japonię, Chiny, Wietnam, Singapur, Stany Zjednoczone, Kanadę, Hiszpanię, Francję i wiele innych miejsc. Oprócz zwiedzania, lubię poznawać ludzi z różnych krajów i ich kultur. To była dla mnie niesamowita przygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *