6 Najlepszych Ciekawostek o Tychach

Tabliczka Tychy

Tychy jest to miasto położone w województwie śląskim, w naszym kraju. Mieści się tutaj jeden z głównych ośrodków konurbacji górnośląskiej. Miasto położone otoczone jest licznymi, pięknymi lasami, które tworzą niesamowitą atmosferę tego miejsca. Tychy są niezwykle interesującym miastem na południu Polski i związane są z nimi liczne ciekawostki, z którymi warto się zapoznać.

1. Po pierwsze warto wspomnieć o najniższym oraz najwyższym punkcie, który znajduje się w tym cudownym mieście. Punkt ten znajduje się 235 m.n.p.m, zaś najwyższy na wysokości 287 m.n.p.m. Jak więcej widzimy, nie występuje znacząca różnica między tymi punktami.

2. Ciekawym aspektem jest fakt, że tą miejscowość dwa lata temu zamieszkiwało znacząco więcej ludzi aniżeli w roku 1900.

3. W dawnych czasach Tychy były miejscem spotkań hitlerowców. Z powodu wielu wolnych terenów do osiedlenia przez człowieka oraz występującej tam puszczy, wojska podjęły decyzję o opanowaniu Tych- tym samym były ono znacząco atrakcyjniejsze niż znajdujące się niedaleko Katowice.

4. W Tychach produkowane jest rozpowszechnione, polskie piwo- Tyskie. Browar produkujący ten trunek jest udostępniony dla osób, które są zainteresowane tą tematyką i są ciekawe całego procesu związanego z tworzeniem piwa.

5. Mało kto wie, że w tym mieście znajduje się wiele niesamowitych zabytków. Przykładowo warto wspomnieć tu o Kościele św. Marii Magdaleny, który można zaliczyć do kościołów zabytkowych z powodu swojego wieku. Do innych interesujących miejsc Tych należą główny rynek, na placu którego znajduje się niesamowita fontanna warta zobaczenia oraz Teatr Mały, którego działalność rozpoczęła się już w 1965 roku.

6. Przybywając do tego miasta w celach relaksacyjnych oraz odpoczynkowych należy wybrać się nad jezioro Paprocany, które w porze letniej przyciąga wielu zwolenników tej formy odpoczynku. Nad znajdującym się jeziorem zamieszczony jest park linowy, który jest idealny dla naszych dzieci, jeśli przybywamy tam całą rodziną. Muzeum Miejskie, Lodowisko czy liczne szlaki rowerowe umożliwiają nam aktywne spędzenie wolnego czasu, tym samym zapoznając się z klimatem panującym w tym miejscu.

4.4/5 - (ilość ocen: 9)

Anita Nowak

Moje imię to Anita, mam 27 lat. Pasjonuje mnie podróżowanie i staram się, aby piękno otaczającego nas świata było widoczne w przestrzeni internetowej. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia i słowa czasami nie są w stanie dokładnie ukazać rzeczywistości danego miejsca. Urodziłam się w okolicach Warszawy, studiowałam w Gdańsku, a obecnie mieszkam w Sopocie.