Ciekawostki dla Dzieci o Chinach

Chongqing
Chongqing

Witajcie dzieciaki! Dzisiaj zabierzemy Was w niesamowitą podróż do kraju, którym rządzi smok i gdzie każdy kąt skrywa tajemnicę – mowa oczywiście o Chinach!

Chiny to jeden z największych krajów na świecie, a zarazem jedno z najstarszych państw na Ziemi! Ich historia sięga aż 5000 lat wstecz, a przez wieki kultura chińska rozwijała się i wzbogacała o nowe zwyczaje i tradycje.

W Chinach znajduje się wiele niesamowitych miejsc, które zachwycają turystów z całego świata. Jednym z nich jest Wielki Mur Chiński, który ciągnie się przez 8851 kilometrów! To ogromna budowla, która została zbudowana ponad 2000 lat temu i wciąż robi wrażenie swoją wielkością.

Ale to nie wszystko! Chiny słyną również z przepięknych ogrodów, w których można spotkać takie rośliny jak bonsai czy piękne kwiaty lotosu. Zwierzęta też są tam bardzo ciekawe – w Chinach żyją między innymi słonie, pandy, lwy, tygrysy i wiele innych egzotycznych zwierząt.

Chińczycy słyną z wyjątkowej sztuki kulinarnej, która zadowoli najbardziej wybredne podniebienia. Znajdziecie tam takie smakołyki jak krewetki, kurczak słodko-kwaśny, potrawki z ryb i wiele innych pyszności. A jeśli lubicie słodkości, to chińskie ciastka zrobione z ryżu i fasoli są po prostu boskie!

To kraj bogaty w kulturę, tradycje i piękne krajobrazy. W Chinach znajdują się niezwykłe pałace, świątynie i muzea, w których można poznać historię i dziedzictwo tego wspaniałego kraju.

Zapraszamy Was do Chin – kraju, który na pewno Was zachwyci! Oto interesujące ciekawostki o Chinach które przygotowaliśmy dla dzieci:

1. Chiny to państwo o największej liczbie ludności na świecie, z populacją wynoszącą ponad 1,4 miliarda ludzi.

2. Największe miasto Chin to Szanghaj, gdzie mieszka około 24 milionów ludzi.

3. Najdłuższa rzeka w Chinach to Jangcy, który ma długość 6 300 km.

4. W Chinach mówi się ponad 292 językami, ale oficjalnym językiem jest mandaryński.

5. Kung Fu to jeden z najbardziej znanych sportów i sztuk walki pochodzących z Chin.

6. Chiny są uważane za kolebkę jednej z najstarszych kultur na świecie, kultury chińskiej.

7. Chiński kalendarz jest najstarszym kalendarzem znanym ludzkości, opartym na cyklu księżycowym i słonecznym.

8. Pekin, stolica Chin, ma ponad 3 tysiące lat historii i jest jednym z najważniejszych miast w kraju.

9. W Chinach wyprodukowano wiele wynalazków, w tym papier, busolę, proch strzelniczy, kawałek, jedwab i wiele innych.

10. W Chinach najwięcej na świecie uprawia się ryżu, a Chińczycy są jednymi z największych konsumentów herbaty na świecie.

11. Pandy są jednym z symboli Chin i są uważane za skarby narodowe.

12. W Chinach znajduje się Wielki Mur Chiński, który ma długość 21 196 km i jest jednym z największych zabytków świata.

13. Tradycyjne chińskie domy, zwane siheyuan, są zbudowane wokół dziedzińca i mają charakterystyczne dachy pokryte glazurowaną ceramiką.

14. W chińskiej kulturze ceni się piękno natury i krajobrazu. Jednym z najpiękniejszych miejsc w Chinach jest Wulingyuan, który jest parkiem narodowym i ma ponad 3 000 naturalnych wież skalnych.

15. Chińskie festiwale, takie jak Chiński Nowy Rok, Duanwu i Święto Światła, są pełne kolorów i radości.

16. W Chinach istnieją różne tradycje kulinarne, takie jak Syczuańska kuchnia, kuchnia kantońska i kuchnia północna.

17. W Chinach istnieje wiele pięknych ogrodów, takich jak na przykład ogrody cesarskie w Pekinie, których historia sięga XVIII wieku.

18. Jeden z najbardziej znanych chińskich legendarnych stworzeń to smok, który jest symbolem siły, władzy i mądrości.

19. W Chinach istnieje wiele budynków o wysokich i niezwykłych kształtach, takich jak Oriental Pearl Tower w Szanghaju, który ma 468 metrów wysokości.

20. Chińska sztuka, taka jak malarstwo, kaligrafia i rzeźba, jest jednym z najważniejszych elementów chińskiej kultury i sztuki.

Czytaj dalej: Ciekawostki o Chinach

4/5 - (ilość ocen: 3)