10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Iławie

Kajaki

Iława to miasto położone nad najdłuższym jeziorem w Polsce, jakim jest Jeziorak.

Historia miasta sięga XIV wieku, a wszystko zaczęło się od pewnego krzyżackiego komtura, który założył na półwyspie jeziora Jeziorak osadę, której później nadał prawa miejskie.

Iława przechodziła przez wielki z rąk do rąk, ale ostatecznie po roku 1945 została włączona do Polski. Miasto ze względu na swój turystyczny charakter idealnie nada się na wycieczkę z dziećmi. Ale gdzie zabrać pociechy, żeby się nie nudziły?

1. Jezioro Jeziorak

Główna atrakcja miasta, która sprawia, że turyści przyjeżdżają tutaj z terenu całej Polski. Jest to najdłuższe jezioro w Polsce, co sprawia, że wszystkie sporty wodne wydają się na nim jeszcze bardziej atrakcyjne. Jeśli Twoje dziecko uwielbia wodę i sporty wodne, to nad tym jeziorem na pewno nie będziecie się nudzić. Przy jeziorze jest wiele wypożyczalni ze sprzętem wodnym, dzięki czemu nie musimy naszego sprzętu targać z domu. Mają także i rozmiary dziecięce!

2. Wielka Żuława

Wyspa, która leżu pośrodku wspaniałego jeziora Jeziorak. Znajduje się na niej parę domków wypoczynkowych, lecz wyspa zachowała swój pierwotny i dziewiczy charakter. Będzie to świetne miejsce na pokazanie dzieciom, jak piękna jest nieskażona jeszcze przez człowieka przyroda. Idealne miejsce na piknik z dziećmi, na które możemy dotrzeć na przykład wynajętym rowerem wodnym. Dzieci na pewno docenią taką atrakcję.

3. Tęczowa Kraina

Jest to kreatywna sala zabaw, położona w centrum Iławy. Chcesz żeby Twoje dziecko podczas wyjazdu się wyszalało i spożytkowało swoją niespożytą energię? Tęczowa kraina będzie do tego celu idealnym miejscem. Basen z kulkami, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji, które zapewnią Twoim pociechom masę frajdy!

4. Open The Lock Escape Room

Twoje dziecko lubi kombinować i nie może usiedzieć w miejscu? Iława zapewnia atrakcje i dla takich małych turystów, choć opisywana teraz atrakcja jest zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla dorosłych. Jest to miejsce, które zapewni Wam niezapomniane przeżycia związane z rozwiązywaniem pokrętnych łamigłówek aby wydostać się z pokoju. Skarb Templariuszy to tylko jeden z wielu dostępnych scenariuszy. Zagadki są wymyślone sprytnie i z głową. Czasami trzeba się porządnie nakombinować, żeby wpaść na rozwiązanie. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi.

5. Plaża,,Dzika’’ Miejska

Skoro jesteśmy z dziećmi nad wodą, to jak mogłoby obejść się bez obowiązkowej kąpieli w jeziorze? Świetnym miejscem do tego typu wypoczynku z naszymi pociechami będzie plaża,,dzika’’. Jest to strzeżone kąpielisko na którym są ratownicy oraz blisko plaży znajduje się parking, więc dzieci nie będą musiały przejść długiego dystansu od auta, żeby mogły się pochlapać. W pobliżu znajdują się dwie budki z lodami co idealnie współgra z odpoczynkiem na plaży. Dzieci powinny być zachwycone.

6. Centrum Turystyczno-Rekreacyjne

Dzieci pokochają to miejsce. Dwa baseny: rekreacyjny i sportowy, kręgielnia, grota solna, siłownia oraz sauna i solarium. W tym miejscy dzieci w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Jeśli chodzi o ceny to bardzo opłaca się bilet rodzinny no limit. W przystępnej cenie dostajemy wejście na wszystkie atrakcje na cały dzień. Bo przecież w takim miejscu można spędzić z dziećmi nawet dwa pełne dni, prawda?

7. Sala zabaw Bam Bam

Kolejna sala zabaw dla dzieci. Znajduję się tutaj ogromy,,basen’’ wypełniony kulkami, zjeżdżalnia, wielka ściana z klocków. Aktywne dzieci będą wiedziały co robić w takim miejscu. Miejsce jest czyste i schludne, a rodzice mają kącik, w którym mogą spokojnie odetchnąć, podczas gdy ich pociechy wylewają siódme poty na wspaniałą zabawę. Jeśli masz dzieci to 10 lat, to jest to dla Was miejsce obowiązkowe, podczas zwiedzania Iławy.

8. Pumptruck

Jeśli Twoje dziecko jeździ na rowerze i to nie grzecznie po chodniku, tylko pokonuje już bardziej skomplikowane trasy i przeszkody, to pumptruck będzie do tego idealnym miejscem. Jest to tor do ekstremalnej jazdy na rowerze. Górki, przeszkody, progi – dla pasjonata lub pasjonatki adrenaliny miejsce obowiązkowe.

9. Miasteczko ruchu drogowego

Jest to miniatura dróg, która uczy dzieci jak działają przepisy ruchu drogowego. Na alejach w miasteczku ustawione są prawdziwe znaki drogowe, dzięki którym Wasze dziecko pozna zasady ruchu drogowego. Świetne miejsce do jazdy rowerem lub do pieszego pokonywania alejek ze znakami.

10. Kuźnia Talentów

Każde dziecko jest uzdolnione w jakimś kierunku. Ważne jest aby razem z dzieckiem odkrywać jego zdolności i kształtować przez to jego osobowość. Kuźnia Talentów jest do tego idealnym miejscem. Jest to galeria lokalnego artysty Marka Kałuży. Odbywają się w niej nieustannie wystawy obrazów, kowalstwa artystycznego oraz ekspozycje rzeźb.

4.2/5 - (ilość ocen: 8)

Anita Nowak

Moje imię to Anita, mam 27 lat. Pasjonuje mnie podróżowanie i staram się, aby piękno otaczającego nas świata było widoczne w przestrzeni internetowej. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia i słowa czasami nie są w stanie dokładnie ukazać rzeczywistości danego miejsca. Urodziłam się w okolicach Warszawy, studiowałam w Gdańsku, a obecnie mieszkam w Sopocie.