5 najlepszych atrakcji w Zakopanem

Góry w Polsce

Zakopane latem to idealna baza wypadowa do wędrówek po polskich górach, a zimą stanowi jeden z najlepszych ośrodków narciarskich. Część z turystów ma konkretny cel. Są tacy turyści, którzy uwielbiają poruszać się po górskich szlakach. Są też tacy co lubią się relaksować bardziej pasywnie. Co zatem warto zobaczyć i zwiedzić w Zakopanem?

1. Muzeum Oscypka

W czasie pokazów wyrobu oscypka, które się tu odbywają, można poznać poszczególne etapy wytwarzania tego słynnego sera. Uczestnicy mają również możliwość aktywnego uczestnictwa i wyprodukowania własnego egzemplarza. Muzeum umożliwia poznanie innych góralskich serów jak bryndza czy bondz, jak również zapoznanie się z tradycyjnymi sprzętami pasterskimi.

2. Kolej linowa Kasprowy Wierch

Jedna z wizytówek Zakopanego, jedyna wysokogórska kolej linowa w Polsce. Stacja dolna mieści się w Kuźnicach, natomiast stacja górna znajduje się 25 m poniżej szczytu Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.). Środkowym etapem podróży są Myślenickie Turnie, turyści przesiadają się wówczas do drugiego wagonika. Na szczycie znajduje się obserwatorium meteorologiczne i restauracja – są to dwie najwyżej położone budowle w Polsce. Z góry podziwiać można również wspaniałą panoramę Zakopanego i Tatr.

3. Snowlandia

Zimowy park rozrywki dostarczający wielu wspaniałych wrażeń. W ramach przygotowanych atrakcji można przejść przez Śnieżny Labirynt zbudowany ze sztucznego śniegu lub zjechać torem saneczkowym o długości 220 m. Śnieżny Zamek, zbudowany również ze śniegu, dostarczy wiele zabawy pośród tajemnych przejść i tuneli a baszty wznoszące się na wysokość 16 m i taras – pięknych widoków. W Pałacu Królowej Śniegu można się poczuć naprawdę jak w bajce wśród lodowych posągów i rzeźb wykonanych przez artystów podhalańskich i słowackich. Można również usiąść na lodowym tronie Królowej czy przy lodowym kominku lub położyć się w jej lodowym łóżku.

4. Muzeum Tatrzańskie

Obejmuje wystawy w różnych zabytkowych obiektach na terenie Zakopanego. W willi Koliba przy ulicy Kościeliskiej, pierwszym domu w stylu zakopiańskim, mieści się Muzeum Stylu Zakopiańskiego. W willi Oksza przy ulicy Zamojskiego podziwiać można Galerię Sztuki XX wieku. W willi Opolanka przy ulicy Kazimierza Przerwy-Tetmajera znajduje się Muzeum Kornela Makuszyńskiego a wśród eksponatów zobaczyć można różne wydania twórczości pisarza, rękopisy, prywatną korespondencję. Chałupa Gąsieniców Sobczaków przy Drodze do Rojów pozwala zapoznać się z budową i wyglądem tradycyjnej chałupy podhalańskiej.

5. Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Zlokalizowana przy ulicy Droga do Olczy. Można tu zobaczyć 70 okazów papug różnych gatunków. Nie są zamknięte w klatkach a poruszają się swobodnie między odwiedzającymi. Można je brać na ręce, głaskać, przytulać i karmić, gdyż są specjalnie uczone kontaktów z ludźmi. Można również robić zdjęcia.

4.6/5 - (ilość ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.