10 najlepszych atrakcji w Trójmieście dla dzieci

Gdańsk - zdjęcie z drona

Trójmiasto to połączenie trzech miast: Gdańska, Gdyni i Sopotu znajdujących się na pomorzu. Jest to region Polski, który swoją popularnością i atrakcjami  przyciąga wielkie grono, ciekawych turystów. Malownicze plaże, nadmorskie, piękne promenady, ale również kawał niesamowitej historii sprawia, że jest to idealne miejsce, by zarazić milusińskich odkrywaniem nieznanych dotychczas miejsc. Taka wyprawa może stać się niesamowicie pouczająca, dla małych odkrywców i dać wiele radości rodzicom, którzy chcą poszerzać horyzonty własnych dzieci.

Co warto zwiedzić ?

  1. Ośrodek kultury morskiej w Gdańsku– zaciekawi, każdego przyszłego pirata. Główną atrakcją jest wyjątkowa wystawa o morzu, różnego rodzaju statków, ukazanie historii powstania i funkcjonowaniu stoczni.  Nowoczesne muzeum zachęca do eksperymentowania i doświadczania nowych doznań związanych ze sterowaniem statkiem. Można poznać tajniki związane z przeładowywaniem statku oraz dowiedzieć się jak powstaje fala.
  2. Kraina Zabawy mieszcząca się w Parku Prezydenta Ronalda Reagana– to fantastyczne miejsc do zabawy i relaksu, dla dzieci w różnym wieku. Warto wspomnieć, że to największy plac zabaw, znajdujący się na pomorzu. Nie zabraknie tam małpiego gaju, wielu huśtawek, zjeżdżalni oraz drabinek, które wzbudzą zainteresowanie małych podróżników.
  3. Akwarium Gdańskie posiadające status ogrodu zoologicznego ze względu na posiadanie wielu unikatowych gatunków zwierząt wodnych tj. ryby, gady, płazy oraz ciekawe okazy bezkręgowców pochodzących z lokalnych ekosystemów, a także z wód ciepłych i zimnych. Akwarium dysponuje przestronnymi, siedmioma salami tematycznymi oraz salką dydaktyczną, w której są prowadzone prelekcje dla zainteresowanych.
  4. Szlak Alicji w zaskakującym, zaczarowanym lesie-ta wyprawa jest przewidziana dla aktywniejszych dzieciaków. Atrakcje są przewidziane na leśnej ścieżce. Spacer wymaga koncentracji i pełnej współpracy przy rozwiązywaniu zagadek przyrodniczych. Na swojej drodze można natknąć się na tablice informacyjne oraz bardzo realistyczne imitacje zwierząt buszujących w lesie. Nie zapominajmy również o labiryncie, który jest wyjątkową atrakcją i wzbudza ogromne zainteresowanie.
  5. Rejs Statkiem Pirat– będąc w Sopocie nie możemy tego pominąć. Mimo że rejs trwa  40 min, to dzieciaki mają okazje podziwiać przepiękną panoramę Trójmiasta, rozmaite statki czy malownicze plaże, które są stworzone przez naturę. Z bliska można się również przyjrzeć portom raz zacumowanym statkom. To nie wszystko, załoga statku stara się, aby wystrój i panująca atmosfera na statku przypominała bajkową krainę piratów.
  6. Sopockie Molo– najdłuższe molo spacerowe znajdujące się nad morzem Bałtyckim, a nawet w Europie. Ma około poł kilometra długości, jest sławne na całym świecie. Nie można będąc w Sopocie nie wybrać się na spacer, ta aktywność jest obowiązkowa. Dostarcza wiele wrażeń, relaksu i pozwala na doświadczenie, jakim poważnym żywiołem jest niepozorna woda.
  7. Skwer Kościuszki-to reprezentacyjna i sławna ulica w Gdyni, na Skwerze można odwiedzić wiele dobrych lokali gastronomicznych. Można zrobić degustacje regionalnej kuchni. Spacerując, w okolicach mola Południowego można dostrzec cumujące statki pasażerskie tj. muzealny okręt ,,Błyskawica” oraz niepowtarzalny żaglowiec ,,Dar Pomorza”.
  8. Latarnia Morska-Gdynia Oksywie to miejsce upamiętniające latarnie, która podczas drugiej wojny światowej została całkowicie zniszczona.
  9. Sopockie Grodzisko–  to jedna z nowszych atrakcji w Sopocie. Powstała dla miłośników archeologii interesującymi się Słowianami Pomorskimi. Można usłyszeć wiele historii o dawnym życiu i funkcjonowaniu. Wiele też można się dowiedzieć o złocie Bałtyku, czyli bursztynie, który kiedyś był kartą przetargową.
  10. Opera Leśna  w Sopocie– to miejsce dla rozrywkowego towarzystwa, kochającego festiwale i dobrą muzykę.
Oceń post