10 Najlepszych Atrakcji w Gdyni w 2023 roku

Żaglówki w Gdyni

Osoby, które są zainteresowane zabraniem rodziny na wycieczkę powinny poważnie zastanowić się nad wyjazdem do Gdyni. Co dokładnie warto zwiedzić w tym mieście i dlaczego?

Akwarium w Gdyni

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że gdyńskie Akwarium jest jednym z najczęściej odwiedzanych ogrodów zoologicznych w tej części kraju. W ogromnym budynku mieszka ponad 250 gatunków morskich. Cała ekspozycja została bardzo ciekawie podzielona na strefy tematyczne.

Kolejka na Kamienną Górę

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu kolejka linowo-terenowa. Godny uwagi jest fakt, że stacja początkowa znajduje się na Placu Grunwaldzkim przy Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Należy zaznaczyć, że kolejka w trakcie wjazdu wzniesie się o 40 metrów, zostanie przy tym pokonany dystans 96 metrów. Z kolei na szczycie kamiennej Góry znajduje się krzyż oraz taras widokowy.

Klif w Orłowie

Jest to nadmorskie urwisko rozciągające się na długości 650 metrów. Niestety nie jest bezpieczne wchodzenie na jego szczyt ze względu na niszczycielskie działanie morza. Rekomendowane jest jednak wybranie się w to miejsce, by podziwiać je nawet z dalszej perspektywy.

Muzeum Marynarki Wojennej

Warto odwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej. Rodzice wraz z dziećmi będą mogli w ten sposób zapoznać się z historią polskiej Marynarki Wojennej. Ponadto wśród licznych eksponatów należy wymienić: model Santa Marii, miny, torpedy.

ORP „Błyskawica”

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to w najprostszym możliwym ujęciu niszczyciel, który uczestniczył w II wojnie światowej. W trakcie jego zwiedzania można zobaczyć radiostację, a także pomieszczenia maszynowo-kotłowe, mieszkalne.

Rejs galeonem

Kolejnym świetnym rozwiązaniem podczas pobytu w Gdyni będzie wybranie się na rejs galeonem. wycieczka statkiem pasażerskim stylizowanym na galeon. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że czas wycieczki wynosi od 40 do 50 minut.

Muzeum Emigracji

Warto odwiedzić Muzeum Emigracji, które gromadzi różnego rodzaju eksponaty związane z Gdynią, a także rolą Dworca Morskiego w emigracji. Ekspozycja została zaprojektowana w taki sposób, by możliwe było zapoznanie się z nimi za pomocą różnych zmysłów.

Molo w Orłowie

Molo w Orłowie ma długość aż 180 metrów. W przeszłości wynosiła ona aż 430 metrów. Niestety uległa zniszczeniu w trakcie sztormu, który miał miejsce w 1949 r. Z kolei remontowi została poddana tylko część. Turyści podczas spaceru będą mogli podziwiać m. in. klif orłowski.

Centrum Nauki Experyment

Dzieci w ramach pięciu interaktywnych wystaw będą mogły dokładnie zapoznać się z ciekawostkami związanymi z ciałem człowieka, wodą, środowiskiem naturalnym. Świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty oprowadzenia po obiekcie przez pracownika Centrum nauki.

Plaża i bulwar w Gdyni

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Bulwar Nadmorski rozciąga się na długości 1,5 km. Jest to niezwykle popularne miejsce do wycieczek rowerowych czy spacerów dla całej rodziny. Ponadto wzdłuż promenady rozlokowane są liczne lokale gastronomiczne.

4/5 - (ilość ocen: 1)