10 Najlepszych Atrakcji w Gdyni

dar pomorza

Gdynia jest ważnym ośrodkiem przemysłu stoczniowego w Polsce. Jest też miastem chętnie wybieranym jako miejsce letniego wypoczynku czy krótkich urlopów. Turyści poza kilometrami czystych, piaszczystych plaż mogą zobaczyć wiele ciekawych miejsc zarówno w samej Gdyni jak i w okolicach. 10 miejsc wartych zobaczenia:

1. Bulwar Nadmorski

Jest to ulubione miejsce dla spacerowiczów. Kiedyś piaszczysta ścieżka wzdłuż wybrzeża a dzisiaj utwardzona promenada.

2. Kościół św. Michała Archanioła

Zabytek, który powstał zanim Gdynia uzyskała prawa miejskie. Zniszczony w czasie wojny a następnie odbudowany.

3. Barokowy pałac w Małym Kacku

W pobliżu Gdyni warto zobaczyć ciekawy zespół dworsko- parkowy z ptaszarnią.

4. Muzeum Oceanograficzne i akwarium Morskie Morskiego Instytutu Rybackiego.

Poza licznymi gatunkami żywych ryb i morskich stworzeń zgromadzono tam dużą ilość morskich muszli o niespotykanych kształtach.

5. Kamienna Góra

Punkt widokowy, z panoramą miasta i portu gdańskiego. Na szczyt można dostać się schodami lub skorzystać z kolejki.

6. Okręt „Błyskawica”

Okręt – muzeum, przycumowany przy nabrzeżu. Przez wiele lat był statkiem szkolnym, pływającym po morzach świata a obecnie jest udostępniony do zwiedzania.

7. Skwer Kościuszki

Przez niektórych nazywany sercem miasta. Odbywają się tam koncerty i imprezy kulturalne. Mnóstwo zieleni, setki ławeczek i fontanny tworzą wyjątkową atmosferę.

8.Park Przygód i Rozrywki

Miejsce nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Na rozległym terenie po dawnym torze motocrossowym czeka wiele przygód i atrakcji.

9. Molo w Orłowie

Stare drewniane molo pochodzące z czasów I wojny światowej. Kiedyś Orłowo było małą osadą rybacką, później uzdrowiskiem a obecnie uważane jest za najpiękniejsza dzielnicę miasta. Charakterystyczną cechą Orłowa są nadmorskie klify.

10. Plaża w Gdyni

Szeroka, zadbana ,w pełni bezpieczna plaża.

Polskie wybrzeże to około 770 kilometrów przepięknych plaż bardziej lub mniej obleganych przez turystów. To również wiele miast i miasteczek, które co roku przyciągają wielu urlopowiczów. Poza doskonale rozwiniętą infrastrukturą noclegową każdy znajdzie dla siebie coś co zapamięta na długo.

4/5 - (ilość ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.